mapa   
iustitia-lodz.pl

XXIV Zebranie Delegatów SSP Iustitia

14.03.2019

Dzień dobry Koleżanki i Koledzy,

wczoraj zakończyło się XXIV Zebranie Delegatów naszego Stowarzyszenia.
Nasi delegaci, czyli Wiesia Kuberska, Joanna Dębowska, Przemek Majkowski, Adam Zieliński i niżej podpisana, uczestniczyli aktywnie w obradach, dyskusjach kuluarowych i wieczornej integracji. Udzieliliśmy absolutorium członkom dotychczasowego Zarządu i Komisji Rewizyjnej, a następnie dokonaliśmy wyboru nowych władz Stowarzyszenia.

Podsumowanie XXIV Zebrania Delegatów w Toruniu - wybory w Iustitii - nowy Zarząd AD 2019
11 marzec 2019 Informacje
Zakończyło się doroczne XXIV Zebranie Delegatów Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia. SędziaKrystian Markiewicz utrzymał stanowisko Prezesa Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia. Około 130 delegatów na Zebraniu Delegatów Iustitii chce jeszcze większego podkreślenia niezależności sądów od polityków. Najważniejsze stowarzyszenia prawnicze, I Prezes SN prof. Małgorzata Gersdorf, organizacje pozarządowe z Draginją Nadażdin z Amnesty International oraz sędziowie powiedzieli głośne „nie” oddawaniu sądów politykom. „Dziś wysyłamy sygnał do wszystkich stron sceny politycznej- powiedział prezes Krystian Markiewicz, który dziś został wybrany na kolejną kadencję prezesem Iustitii -sądy będą od Was niezależne. Będziemy ich bronić nawet wbrew Waszym usiłowaniom wpływu na wyroki.”
„Zamysłem władzy było zdobycie sędziów którzy będą orzekać pod ich dyktando i naszym zadaniem jest to, aby tak się nie stało” - powiedziała na XXIV Zebraniu Delegatów Iustitii w Toruniu. prof. Małgorzata Gersdorf. „Radcowie, adwokaci ryzykują, sędziowie więcej, a najwięcej prokuratorzy – mówił Maciej Bobrowicz, szef samorządu radców prawnych. Mec. Paulina Kieszkowska-Knapik z Inicjatywy Wolne Sądy mówiła „Ludzie oczekują od Was, że to Wy będziecie władzą. Władza jest w Was, ale to Wy musicie w to uwierzyć.”
Jesteśmy przygotowani na coraz większe represje ze strony Ministerstwa Sprawiedliwości i polityków rządzącej partii. Jedność największego stowarzyszenia Iustitia jest najważniejsza i na tym zjeździe została potwierdzona. – mówi Krystian Markiewicz - Delegaci z całej Polski wsparli dalszą walkę o zachowanie niezależności wobec działań polityków. To, co istotne, chcemy być niezależni wobec wszystkich polityków – zarówno tych, którzy rządzą obecnie, jak i w przyszłości. Musimy przed nimi obronić obywateli.
W skład nowego zarządu, obok Krystiana Markiewicza, wybrano sędziów: Tomasza Marczyńskiego, Dorotę Zabłudowską, Joannę Hetnarowicz-Sikorę, Wojciecha Buchajczuka, Bartłomieja Przymusińskiego, Arkadiusza Tomczaka, Tomasza Zawiślaka, Małgorzatę Stanek, Kamila Jarockiego.
Na Zebraniu wręczono Honorowe Odznaki Iustitii siedmu członkom stowarzyszenia, Obywatelską Nagrodą wyróżniono sędziego Igora Tuleyę.
Wiele zdjęć i informacji można znaleźć:
na stronie IUSTITII https://www.iustitia.pl/79-informacje/2898-podsumowanie-xxiv-zebrania-delegatow-w-toruniu-wybory-w-iustitii-nowy-zarzad-ad-2019
albo na stronie naszego Oddziału na Facebooku https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-S%C4%99dzi%C3%B3w-Polskich-Iustitia-Oddzia%C5%82-w-%C5%81odzi-1889015074693009/

Tutaj nasi Delegaci i obserwatorka Marta Witoszyńska w ostatnim dniu obrad... niedługo przed wyjazdem do domów... Tutaj Asia Dębowska fotografuje uczestników obrad:
« inne aktualności