mapa   
iustitia-lodz.pl

Zbiórka dla Medyków 2

09.05.2020

Koleżanki i Koledzy,

Dzisiaj mail z prośbą o hojność i gotowość pomocy medykom.
Stan epidemii spowodował dużą ilość osób zakażonych i hospitalizowanych, a szpitale cierpią na chroniczny brak środków zabezpieczających przed zakażeniem.
W całej Polsce trwają bądź już się zakończyły zbiórki pieniężne zainicjowane przez Oddziały Iustitii. Nie zdziwi Was zatem to, że i my chcemy pomóc szpitalom w tych dramatycznie trudnych chwilach.
W Zarządzie Oddziału toczyła się dyskusja, jaką formę pomocy wybrać i ostatecznie wypracowaliśmy dwie drogi:

 1. darowizna od Oddziału Łódzkiego SSP "Iustitii" kwoty dobrowolnie wpłacanych składek dodatkowych członków wraz z określoną dopłatą ze środków finansowych Oddziału.

  Intencją tej formy pomocy jest to, aby nasz Oddział, jako samodzielna osoba prawna, dokonał wpłaty konkretnej kwoty ze swoich środków na rzecz walki z wirusem. Tylko wtedy można powiedzieć, że oddział podarował pieniądze na taki cel. Aby zrobić jedną darowiznę o określonej wysokości pochodzącą od Oddziału w Łodzi musimy z naszego konta, wyłącznie z naszych środków dokonać przelewu. Z uwagi na to, że nasze środki mogą pochodzić tylko ze składek konieczne jest dokonywanie jest wpłat na nasze konto z dopiskiem "dodatkowa składka" lub "zaległa składka".

  nr naszego konta: 74 1240 3031 1111 0000 3426 7655
   
 2. darowizna wszystkich ludzi dobrej woli poprzez dokonywanie wpłat na wskazane konto nie tylko przez członków Oddziału Łódzkiego Iustitii, ale wszystkich sędziów, asesorów, referendarzy, asystentów, sekretarzy, ich rodzin, znajomych, sąsiadów z przeznaczeniem na wybrane cele lokalne.

  Jednak placówek, które wymagają wsparcia jest wiele i trudno wskazać tę jedną najbardziej potrzebującą. W związku z tym wyjściem godnym realizacji wydaje się dokonywanie wpłat na konto Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi, a pieniądze będą dzielone pomiędzy wszystkie potrzebujące pomocy szpitale.

  Uprzejmie prosimy o konieczny dopisek: darowizna COVID-19 sędziowie i przyjaciele nr konta Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi: 98 1020 3352 0000 1602 0010 0362Gorąco zachęcamy do hojnych wpłat zarówno na nasze konto, jak i konto Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi!!!
Każda złotówka się liczy, a druga forma zbiórki otwiera możliwości dokonywania wpłat przez wszystkich sędziów, asesorów, referendarzy i pracowników sekretariatów. Wiem, że już referendarze zgłosili chęć wpłacania pieniędzy wspólnie z nami.

Osoby, które mają konto na Fb bardzo proszę o udostępnianie wydarzenia na stronie Iustitia Oddział Łodzki – zbiórki na konto OIL w Łodzi tak, aby informacja o zbiórce dotarła do jak największej grupy osób. Przesyłajcie dalej tego maila, korzystajcie z WhatsAppa, sms-ów, wrzucajcie link wydarzenia w grupach fejsbukowych, dzwońcie do wszystkich ludzi dobrej woli.

Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni walczą z wirusem i niosą pomoc nam wszystkim!
Nie boją się, pracują w dramatycznie trudnych warunkach!
Narzekamy na to, że mamy obowiązek noszenia maseczek, a wyobraźcie sobie lekarza czy pielęgniarkę w trzech parach rękawiczek, goglach, masce, kombinezonie pracujących po 12 godzin bez przerwy!

Bądźmy razem! Bądźmy hojni!Pozdrawiam serdecznie

Izabela Wawrzynkiewicz

« inne aktualności